ÇOK FAKTÖRLÜ KİMLİK DOĞRULAMA SERVİS PAKETİ

Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama Servis Paketi

Günümüzde yeni bir BT gerçeği ile karşı karşıyayız. Artık kullanıcıların ve cihazların güvenliğini tam anlamıyla sağlamak çok daha zor.

Kurumlardaki BT’nin kapsama alanı; bulut üstünden kullanılan uygulamalar, on-prem uygulamalar ve uzaktan bağlanan kullanıcıların kendi ekipmanlarını kullanmasıyla gittikçe genişledi. Artık uygulamalar Iaas ve SaaS yöntemleri tercih edilerek edinilebiliyor. Çalışanlar, yükleniciler ve diğer kişiler bu uygulamalara kişisel ve mobil cihazlarıyla erişim sağlayabiliyorlar. Bununla beraber saldırganlar çoğu zaman güvenliği ihlal edilmiş şifreler ve cihazlar aracılığıyla bu uygulamalara doğrudan erişerek veri ihlallerine neden olabiliyor. Bundan dolayı günümüzde bağlanılan herhangi bir uygulamada tüm kullanıcılar ve tüm cihazlar için ‘’güvenli erişim’’ en önemli konu hâline geldi.

Tangram Oyuncusu

Güvenli Erişimi Sağlamak
İçin Ne Yapılmalı?

Erişimin güvenliğini sağlamak için 3 alanda aksiyon almak gerekir.

Kullanıcı Güvenini Sağlama Iconu

Kullanıcı Güvenini
Sağlama

Soitron Siber Güvenlik Sistemlerinde Cihaz Güvenliğini Sağlama Iconu

Cihaz Güvenliğini
Sağlama

Soitron Siber Güvenlik Sistemlerinde Erişim Kontrolleri Iconu

Erişim
Kontrolleri

Bu 3 alanda güvenin tesis edilmesini istediğimizde en başta MFA (Multi Factor Authentication) tanımıyla karşılaşmaktayız. Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama (MFA) en basit anlamıyla bir kimlik doğrulamasının, üç bileşenin en az ikisi ile sağlanması olarak açıklanabilir. Şifremiz, bunu doğrulamak için telefonumuzla (telefona şifre gönderimi vb. uygulamalar) ve direkt olarak kendimiz de (parmak izi vb.) bu sürece dahil olabiliriz.

Burada ihtiyacın nereden doğduğuna bakacak olursak en iyi güvenlik uygulamaları kılavuzu ve düzenlemelerinin çok faktörlü kimlik doğrulama ve cihaz görünürlüğünün önemini vurguladığını ve olmazsa olmaz olarak değerlendirdiklerini görebiliriz. Fakat geleneksel MFA ile güvenlik riskleri devam eder. Geleneksel MFA uygulamaları dağıtım/lojistik ve kullanıcı dostu olmadıklarından dolayı pratik kullanılabilirlik sıkıntılarını beraberinde getirir. Ayrıca bütün uygulamaları destekleyemezler. Bu da güvenlik açıklarının ortaya çıkmasına zemin hazırlar.

Çok Faktörlü Kimlik
Doğrulama ile Sunduğumuz
Çözüm Nedir?

Kısaca söylemek gerekirse; size dünyanın en kolay ve en güvenli Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama (MFA) sistemini sunuyoruz. Bunu tüm uygulamalarla anında entegre olan, kullanıcıların dakikalar içinde bireysel olarak kayıt olabildiği ve kod girmenin gerekli olmadığı kimlik doğrulaması yapacakları bir sistemle sağlıyoruz.

Bu sistemi bizimle sağladığınız zaman kurumunuzun kazanacağı avantajlar ise şöyledir:

  • Danışmalık hizmeti
  • Aynı dili konuştuğunuz bir danışman
  • Sistemin kurulumu ve entegrasyonu
  • Sistem entegrasyonu ve işletilmesi konusunda verilen hizmetler çerçevesinde insan kaynağından tasarruf ve bununla orantılı olarak maliyet avantajı
  • Bütçenin esnek faturalandırılması ve sadece kullandığınız kapasite kadar ödeme yapacağınız size özel bir ödeme planı

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

Kariyer Fırsatları

Size uygun kariyer imkanlarını keşfedin.

İletişim

Tüm sorularınızı cevaplamak için buradayız.