Splunk’ınızı Biz Yönetiyoruz

Şirketler her geçen gün artan ve daha kompleks hale gelen saldırılara karşı önlem almak amacıyla çeşitli alanlarda güvenlik yatırımları yapıyor ve sistemlerine birçok üreticinin farklı çözümlerini konumlandırıyorlar. Fakat sadece bu ürünlerin konumlandırılması güvenliği sağlamakta yeterli olmuyor. Güvenlik cihazlarının çıktılarının sürekli olarak izlenmesi görünürlüğün arttırılması ve elde edilen verilerin anlamlandırılarak aksiyonlar alınması gerekiyor. Şirketlerin sistemlerinde olan biteni görebilmelerini ve daha da önemlisi anlayabilmelerini sağlayan temel alanlardan biri olarak karşımıza Security Incident and Response olarak adlandırılan “SIEM” yapıları çıkıyor. SIEM yapıları farklı cihazlardan üretilen logları tek bir platform üzerinde toplayıp birbirleri ile olan ilişkilerini görmemizi ve aksiyon alabilmemizi sağlıyor.

SIEM denilince akla gelen ilk üreticilerden biri de Splunk. Splunk karşılaştığımız SIEM ürünlerinden farklı olarak kullanıcılarına büyük veri analiz platformu sunuyor. Splunk sadece güvenlik cihazlarına bağlı kalmayıp farklı kaynaklardan birçok veriyi alıp karşınıza anlamlı bir bilgi olarak koyuyor. Soitron Siber Güvenlik Servisleri olarak, alanında bölgede çok az sayıda “Professional Services Partner” yetkinliğine sahip iş ortaklarından biri olan Seynur BT firması ile iş birliği içinde çalışıyoruz.

Seynur BT ve Soitron ortaklığı sayesinde farklı yerlerden alınacak hizmetler tek muhatapla irtibat kurma pratikliğiyle çözüme hızlı ulaşma avantajı da sağlıyor. Türkiye’de Kurumsal Log Yönetimi dönemini başlatmak üzere başlayan bu ortaklıkla veri güvenliği ve operasyonel veri analizi alanlarında ortak çalışarak Splunk ile mimariden 7/24 ilk seviye desteğine kadar çözümler sunabiliyoruz.

Sunduğumuz çözümler firmaların ihtiyaçlarına ve sorunlarına göre değişiyor. Her alanda olduğu gibi siber güvenlik alanında da firmaların karşılaştığı bazı zorluklar mevcut; projelerde karşımıza çıkan en büyük sorunların başında insan kaynağı, yüksek maliyetler ve yönetim sorunları geliyor. Her firmanın bu ürünleri yönetecek ve 7/24 izleme sağlayacak kaynağa sahip olmaları mümkün olamıyor, ortaya yüksek maliyetler ve kaynak yetersizliği çıkıyor. Tam da bu aşamada Soitron Siber Güvenlik Servisleri olarak müşterilerimize sunmuş olduğumuz SOC servisimiz devreye giriyor.

Soitron Siber Güvenlik Servisleri olarak farklı SOC seçenekleri ile müşterilerimize hizmet sağlıyoruz. Herhangi bir SIEM ürünü bulunmayan firmalara VOID SOC servisimiz ile bütüncül bir hizmet sağlayabiliyorken Splunk kullanan müşterilerimize 7/24 Splunk izleme ve yönetme servisi sunabiliyoruz. SOC ekibimiz bir yandan ortamınızı izleyip sizlere kritiklik seviyelerine göre e-mail, SMS veya doğrudan arayarak anlık alarmlar oluşturuyor, bir yandan Splunk üzerinde alınması gereken aksiyonları alıyor bir yandan da edinmiş olduğu global tehdit istihbarat verisi ile gerçekleşmesi muhtemel saldırılar konusunda önceden aksiyon alınmasına olanak sağlıyor. Müşterilerimize sunduğumuz yönetilen Splunk hizmeti ile hem log yönetimini de biz yaparak insan kaynaklarını başka alanlarda kullanmalarına fırsat sağlıyor hem de maliyet kaybı yaşamamanız için gerekli önlemleri alıyoruz.  Splunk çözümüne yapılanmanıza uygun olacak şekilde sahip olabilir ve geri kalan her şeyi Soitron Siber Güvenlik Servisleri’ne bırakabilirsiniz.

Seynur BT ve Soitron Siber Güvenlik Servisleri ortaklığına dair detayları okumak için buraya tıklayarak blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Kapsamlı Bir Siber Güvenlik Hizmeti SOC ile Mümkün!

Kodlaması herkes tarafından okunabilen ve düzenlenip paylaşılabilen bir yazılım türü olan açık kaynak araçlar ile ilgili blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Devamını Oku

Siber Güvenlik Neden Önemli?

Cisco Türkiye, UN Women, BinYaprak, Habitat ve TOG’un katkılarıyla genç kadınları siber güvenlik ile tanıştırmak amacıyla düzenlenen Siber Güvenliğe Katılım Etkinliği'nde, Soitron Siber Güvenlik Servisleri Satış Müdür Didem Önol konuşmacı olarak katılarak, değerli bilgiler aktardı.

Devamını Oku

Siber Riskleri “Yeni” Ofisinize Taşımayın

2020 yılında dünyanın kutusundan herkes için kötü bir sürpriz çıktı: Covid-19. Bu kötü sürpriz öyle bir etki yarattı ki tüm sistemler alt üst oldu ve tabii süreçleri işletebilmek için de değişim kaçınılmaz hale geldi.

Devamını Oku

Kariyer Fırsatları

Size uygun kariyer imkanlarını keşfedin.

İletişim

Tüm sorularınızı cevaplamak için buradayız.