Kurululan güvenlik altyapıları gün geçtikçe artmakta ve bunların yönetecek insan kaynağı sınırlı kalmaya devam etmektedir. Güvenlik yatırımlarının verimliliğini sağlamak ve maksimum kapasitede yönetebilmek için “Yönetim ve İzleme” projelerini gerçekleştiriyoruz.

Güvenlik Cihazlarının İzlenmesi ve Optimizasyonu

Verizon firmasının geleneksel olarak her sene yayınladığı “Data Breach Investigation Report”, kurumlarının yaşadığı güvenlik ihlallerinin %97 gibi çok yüksek bir oranının sadece standard güvenlik kontrollerinin hakkıyla hayata geçirilmiş olması durumda yaşanmamış olacağını bize gösteriyor. Bir başka deyişle halihazırda kurumların kullandığı ve güvenli bir IT altyapısına hizmet vermesi amacıyla devreye alınmış olan tüm FW, IPS, router, yük dengeleyici, zaafiyet tarayıcı gibi cihazlar usulune uygun yapılandırılmış olsa büyük miktarda ihlal olayı yaşanmamış olacaktı.

Halihazırda yatırım yapmış olduğunuz tüm güvenlik altyapısı bileşenleri üzerinde:

 • Firewall Güvenlik Değerlendirmesi
 • Risk içeren kurallar ve yapılandırma öğeleri üzerinde gelebilecek saldırı vektörlerinin analizi
 • Platform zafiyetlerin tespiti ve iyileştirmesi
 • Süreklilik Arzeden Politika Uyumluluğu
 • Kuruma özel, otomatikleştirilmiş izleme ve denetim amaçlı raporlama
 • Stratejik güvenlik kararlarına odaklanabilmek için daha fazla zaman yaratma imkanı
 • Firewall Kuralları Ömür Döngüsü Yönetimi
 • Otomatik kural yaratma ve ilgili firewall’a yükleme
 • Temiz, optimize edilmiş, risk içermeyen, detaylı değişiklik tarihçesi tutulmuş kural setleri

sağlayan merkezi analitik sistemleri kuruyor ve kurumların halihazırda sahip olduğu güvenlik sistemlerinden maksimum faydayı almalarını sağlıyoruz.

SİBER GÜVENLİK RİSK YÖNETİM
SERVİSLERİ

Kurumların sahip tüm uygulama ve işletim sistemlerine ait muhtemel zafiyetlerin zamanında tespiti, bu açıkların kapatılması için gereken çaba ve harcanan zaman, gittikçe zorlaşan bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Temelde zafiyet tarayıcı sistemlerin kullanılması ile hataya geçen ve genelde nokta atışı şeklinde yönetilen bu süreç, çoğu zaman arzu edilen etkinlik seviyesinde sonuçlar doğurmuyor. zafiyet yönetimini en çok zaafiyeti olan sistemi yamalamak ya da en kritik seviyedeki zaafiyetlerin tamamını kapatmak gibi nokta atışı yaklaşımlardan ziyade Tehdit Odaklı Zaafiyet Yönetimi mekanizmalarına terfi etmiş altyapılar kuruyoruz

Kurduğumuz akıllı ve tehdit/risk odaklı zaafiyet sistemi ile:

 • Taramasız Zafiyet Keşfi
 • Kurumun tüm ağ bileşenlerinin ve iş varlıklarının farkında olan
 • Yerel ve/veya bulut temelli tüm ağ ve uygulamalarınızda kör nokta bırakmadan
 • Gerçek zamanlı tehdit istihbaratı ile entegre edilmiş
 • Sürekli güncellenen ve tehdit istihbarat sistemleri ile beslenen
 • Akıllı İyileştirme/Sıkılaştırma
 • Tehdit-Odaklı Önceliklendirme
 • Regülasyonlara tabi kurumlar için risk izleme yapan ve raporlayan, temiz, optimize edilmiş, risk içermeyen, detaylı değişiklik tarihçesi tutulmuş kural setleri

sağlayan merkezi analitik sistemleri kuruyor ve kurumların halihazırda sahip olduğu güvenlik sistemlerinden maksimum faydayı almalarını sağlıyoruz

İŞ SÜREKLİLİĞİ, YEDEKLEME VE
UYUMLULUK ÇÖZÜMLERİ

Siber güvenlik altyapısında kullanılan tüm sistem ve cihazların yedekleme ve geri dönüş planlarının hazırlanması ve bu planların uygulanması iş sürekliliği prensipleri açısından önemli bileşenlerdir. Genelde kurumlarda bu tip işlemler manuel olarak ve her sistem için bağımsız olacak şekilde yapılmakta, dolayısıyla önemli miktarda iş gücü kaybına ve zaman harcanmasına sebep olmaktadır. Ayrıca nihai olarak ortaya çıkan iş sürekliliği mekanizması gerçek anlamda ihtiyaç duyulduğunda umulan sonuçları vermemektedir. Önerilen uygulama ise, merkezi olarak yedeklerin otomatik olarak alınacağı ve gerektiğinde geri dönüş senaryosunun merkezi olarak uygulanacağı sistemlerin kurulmasıdır.

Bu ve daha ötesi ihtiyaçları karşılamak için, üretici desteği zengin olan, alınan yedeklerin güvenli bir şekilde saklanmasını ve bütünlük kontrollerinin yapılmasını sağlayan, ihtiyaç anında tek bir tıklama ile bilinen en son sağlıklı yapılandırmaya dönüş işlemlerinin başlatılmasını sağlayan, gerçek zamanlı envanter yöntemi yapan, tüm cihazların periyodik sağlık kontrolünü yapan ve problemler oluşmadan önce sistem sahiplerini uyaran, yedeği alınmış cihazların yapılandırmalarına bakarak tüm ağınızın bağlantı haritasını çıkaran, tüm yönlendirici, güvenlik duvarı, yük dengeleyeci vs. aktif cihazlarınız üzerinde minimum güvenlik seviye kontrollerini (compliance baseline check) sürekli yapan, tek bir noktadan tüm yedeklenen sistemlere erişim ekranı veren sistemler kuruyoruz.

Soitron Siber Güvenlik Sistemlerinde İş Sürekliliği Iconu

KULLANICI AKTİVİTE VE
İÇ TEHDİT İZLENMESİ

Çalışanlarımız iş süreçlerinin ayrılmaz bir parçaları olarak kurum verilerine ve kritik sistemlere erişmektedirler. Bununla beraber dışarıdan hizmet aldığımız firmalar veya iş ortaklarımız da zaman zaman kritik sistemlere ve verilere erişmektedirler. Bu erişimler işlerimizin vazgeçilmez bir parçası olmakla beraber kurumler için en önemli risklerin başında gelmektedirler.

Bu riskin azaltılabilmesi, yönetilebilmesi ve tabi olduğumuz bazı regülasyonlara uyabilmek için, tüm sistemlerin izlenebildiği, her bir kullanıcının kritik sistemler üzerindeki hareketlerinin kayıt altına alındığı ve riskli hareketlerin tespit edilerek gerçek zamanlı uyarıların sağlandığı çözümler önermekteyiz.

So-Secure Siber Güvenlik Projelerinde Kullanıcı Aktivite ve İç Tehdit İzlenmesi Iconu

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

Kariyer Fırsatları

Size uygun kariyer imkanlarını keşfedin.

İletişim

Tüm sorularınızı cevaplamak için buradayız.