Risk Analiz Programı Kapsamında Verilen Hizmetler

  • BT altyapısının modellenmesi
  • Erişim senaryolarının ve atak yollarının simülasyonu
  • Ağ bağlantılarının analizi 
  • Risk analizi ve uyum kontrolü
  • Optimal risk azaltma stratejilerinin ve güvenli ağ değişikliklerinin planlaması

Risk Analiz Programı Size Ne Sağlar?

  • Tehdit kaynakları belirlenir
  • Zafiyet verileri önceliklendirilir
  • Erişim ve yönlendirme verileri analiz edilir
  • Varlıklar sınıflandırılır
  • Oluşturulan sonuç raporu ile mevcut güvenlik altyapısının zafiyetleri ve bunları iyileştirme önerileri sunulmaktadır.

Mantis Risk Analiz Programı

Güvenliğinizi Dr. Risk'e bırakın!

Arabayla bir yola çıktığınızda bir hedefiniz vardır. Bunun için hem ilerlerken doğru yolda kaldığınıza emin olmalı hem de yapacağınız hamleleri güvenli bir şekilde yapmak için ardınıza ve önünüze bakmalısınız. Dikiz aynanız, ardınızı kontrol etmenize ve hamle yaparken tehlike oluşturabilecek tehditleri fark etmenize yardım eder. Fakat akışın hızlı ve yoğun olduğu bir yoldaysanız dikiz aynanıza daha çok bakarsınız ve böyle bir durumda önünüzdeki tehditleri algılamakta zorluk yaşarsınız. Kaza kaçınılmazdır.

Eğer akıllı bir navigasyon sizin için güvenli yolu; yol yoğunluğunu ve sürüş geçmişinizi analiz ederek seçseydi nasıl olurdu? Yaptığınız hataları belirleyerek benzer hataları yolun ileriki kısımlarında nerede yapabileceğinizi raporlasaydı? Böyle bir durumda güvenliğinden emin olduğunuz yolun keyfini çıkarmaktan başka yapacağınız bir şey kalmazdı.

İşte BT iş güvenliği konusunda da sizin için geçmiş hatalarınızı raporlayacak, önünüzdeki yolun güvenliğini sağlayacak ve hedefinize doğru ilerlerken size endişe duyacağınız kör bir nokta bırakmayacak bir çözüme ihtiyacınız var. Dr. Risk burada devreye giriyor ve güvenliğin en önemli önceliklerden biri olduğu BT iş alanında sizin için hedefinize giden yolun güvenliğini sağlıyor.

Mantis Risk Analiz hizmetimiz ile mevcut güvenlik altyapısının resmini çekiyoruz ve ortamda bulunan zafiyetlerin olası ataklardan nasıl etkileneceğini öngörerek, atak vektörlerinin analizini yaparak güvenlik yol haritasının oluşturulmasına ve/veya mevcut güvenlik altyapısının verimli kullanımına dair raporlamalar sunuyoruz.

Dr. Risk, yol güvenliğinizi sağlayan ve optimum verimle çalışmanıza fırsat sunan akıllı navigasyonunuz.

Mantis Risk Analiz Programı Dikiz Aynası

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

Kariyer Fırsatları

Size uygun kariyer imkanlarını keşfedin.

İletişim

Tüm sorularınızı cevaplamak için buradayız.